Tüm Dsi Misafirhaneleri Bu Sayfada

Misafirhane ARA

DSİ Misafirhanesinde Kimler Kalabilir?

DSİ Misafirhanesinde Kimler Kalabilir

Devlet Su İşleri Misafirhanesi oldukça güzel konumu ve merkezi yapısı sayesinde hemen hemen her kamu personeli ve vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir.  Kamu çalışanlarının sıklıkla tercih ettiği ve farklı bölgelerde yer alan DSİ Misafirhaneleri Türkiyenin hemen hemen her bölgesinde yer almaktadır.

DSi misafirhaneleri uygun fiyatı, temizliği, hijyeni ve imkanları sebebiyle tercih edilmekle birlikte, oldukça memnun kalınan bir sistem olmaktadır.  Devlet misafirhaneleri olarak geçen DSİ sosyal tesisleri kamu personeli harici kişilerinde kullanabilmesine olanak sağlamaktadır.

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

KAMU SOSYAL TESİSLERİNE İLİŞKİN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2021-1)

(9) Eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi ve benzeri sosyal tesislerden sekizinci fıkranın (a), (b) ve (c) bentlerinde yer alanların dışında yararlandırılanlara kurum personeli için belirlenen tarifenin en az %50 fazlası uygulanır. Ancak, tesislerden yararlanmada öncelik; o kurum personeli ve emeklisi ile bunların eşleri, üstsoy ve altsoylarına verilir.

Nitekim yukarıdaki tebliğdede anlaşılacağı üzere DSİ misafirhanelerinde sosyal tesislerinde kamu personeli, kamu personeli alt ve üst soyu, eş ve tanıdıkları kamu personeli tarifesinden kalabilmektedir.Kamu personeli dışında kalanlarda SİVİL ücret tarifesinden yararlanabilmektedir. Bu sebepledir ki DSİ misafirhanelerinde kamu personeli ayrımı olmadan herkes kalabilmektedir.

Dsi Misafirhanesinde Kimler Kalabilir? Dsi Misafirhanesinde kurum ve kuruluşun belirlediği kamu personeli, eşi, annesi, banası, çocuğu ve, kaynanası, kayınbabası, torunu, kimlik ibraz etmek şartıyla kamu tarifesinden yararlanmaktadır.

Kamu personeli dışında kalanlarda SİVİL vatandaş tarifesiyle konaklayabilmektedir. 

Aşağıda paylaştığımız DSİ Genel Müdürlüğü telefon hattı ile ulaşıldığında kamu personeli harici kalınıp kalınmadığının teyitide alınabilmektedir.

DSİ Misafirhanesinde Kimler Kalabilir

DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES :  Mustafa Kemal Mahallesi Anadolu Bulvarı No:5/1 Çankaya/ANKARA
SANTRAL TELEFON: +90 312 454 54 54

Kamu Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

Kamu Misafirhaneleri hemen hemen her bölgede bulunmaktadır. Kamu Msafirhaneleri diğer konaklamaların aksine hem daha güvenli hemde daha uygun bir konaklama imkanı sunmaktadır. Kamu personellerinin ve Sivil Vatandaşlar kamu misafirahnelerinde konaklayabilmektedir. Öğretmenevleri, Polisevleri, Dsi Misafirhaneleri, Karayolları Misafirhaneleri, Maliye Misafirhaneleri, Ptt, Meteoroloji, Tcdd, Dhmi Misafirhaneleri hem sivillere hemde kamu personellerine hizmet vermektedir. Orduevleri ise sadece TSK mensubu kişiler ve aileleri faydalanabilmektedir.

Kamu Sosyal Tesisleri Konaklama Fiyatları

2024 yılı Resmi Gazetede Yayımlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğde kamu misafirhaneleri konaklama fiyatları 87 TL, 111 TL ve 132 TL olarak sunulmaktadır.

Hangi Kamu Kurumunun Misafirhanesi Var?

 • Dsi Misafirhaneleri
 • Öğretmen Evleri
 • Polis Evleri
 • Uygulama Otelleri
 • Karayolları Misafirhaneleri
 • Diyanet Evleri
 • Hakim Evleri
 • Meteoroloji Misafirhaneleri
 • Vilayetler Evi
 • Ordu Evleri
 • Sgk Misafirhaneleri
 • Tcdd Misafirhaneleri
 • Ptt Misafirhaneleri
 • Tedaş Misafirhanesi
 • Belediye Misafirhaneleri
 • Üniversite Misafirhaneleri
 • Maliye Misafirhaneleri
 • Kamu Misafirhaneleri

“DSİ Misafirhanesinde Kimler Kalabilir?” üzerine 23 yorum

 1. Kamudan emekli olanlar misafirhaneler de kamu personeli olarak mı yoksa sivil olarak ucretlendirilmektedir.

  Yanıtla
 2. Babam DSİ emeklisi rahmetli oldu. Misafirhane ücretlerinden nasıl faydalabileceğim. Sivil olarak mı personel olarak mı.

  Yanıtla
 3. merhaba, 18 19 mayıs tarihlerinde konserler için samsuna gideceğim yanımda nişanlımda olacak. konaklama yaparken sıkıntı yaşar mıyız?

  Yanıtla
 4. Ben polis çocuğuyum kartım da var Maltepe DSİ tesislerine almıyorlar gerekçesi sadece DSİ kartı olanları alıyorlarmış…
  NE OLACAK…?

  Yanıtla
 5. Merhabalar dedem DSİ emeklisi rahmetli oldu. Üniversite zorunlu Yaz stajı dönemimde konaklama imkanı sağlanabilir mi acaba?

  Yanıtla
 6. Merhabalar.Sivil olarak misafirhanelerde kalabilir miyiz?Kalabilmek için gereken evrak, belge,vs nelerdir?Bilgilendirebilir misiniz?

  Yanıtla
 7. Merhaba, babam rahmetli DSİ emeklisiydi. Biz kızları ve 18 yaş büyük kız torunları tesisten faydalanabilirmiyiz.

  Yanıtla

Yorum yapın