Tüm Dsi Misafirhaneleri Bu Sayfada


DSi Kamp Başvuruları genellikle Mart Ayının 2. Haftasından başlamakta olup, kamp doluluk oranına göre ileriki tarihlere kadar devam etmektedir.

DSİ Misafirhanesinde Kimler Kalabilir?

DSİ Misafirhanesinde Kimler Kalabilir
DSİ Misafirhanesinde Kimler Kalabilir
5/5 - (1 vote)

Devlet Su İşleri Misafirhanesi oldukça güzel konumu ve merkezi yapısı sayesinde hemen hemen her kamu personeli ve vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir.  Kamu çalışanlarının sıklıkla tercih ettiği ve farklı bölgelerde yer alan DSİ Misafirhaneleri Türkiyenin hemen hemen her bölgesinde yer almaktadır.

DSi misafirhaneleri uygun fiyatı, temizliği, hijyeni ve imkanları sebebiyle tercih edilmekle birlikte, oldukça memnun kalınan bir sistem olmaktadır.  Devlet misafirhaneleri olarak geçen DSİ sosyal tesisleri kamu personeli harici kişilerinde kullanabilmesine olanak sağlamaktadır.

Devlet Misafirhanelerinde Kimler Kalabilir?

KAMU SOSYAL TESİSLERİNE İLİŞKİN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2021-1)

(9) Eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi ve benzeri sosyal tesislerden sekizinci fıkranın (a), (b) ve (c) bentlerinde yer alanların dışında yararlandırılanlara kurum personeli için belirlenen tarifenin en az %50 fazlası uygulanır. Ancak, tesislerden yararlanmada öncelik; o kurum personeli ve emeklisi ile bunların eşleri, üstsoy ve altsoylarına verilir.

Nitekim yukarıdaki tebliğdede anlaşılacağı üzere DSİ misafirhanelerinde sosyal tesislerinde kamu personeli, kamu personeli alt ve üst soyu, eş ve tanıdıkları kamu personeli tarifesinden kalabilmektedir.Kamu personeli dışında kalanlarda SİVİL ücret tarifesinden yararlanabilmektedir. Bu sebepledir ki DSİ misafirhanelerinde kamu personeli ayrımı olmadan herkes kalabilmektedir.

Dsi Misafirhanesinde Kimler Kalabilir? Dsi Misafirhanesinde kurum ve kuruluşun belirlediği kamu personeli, eşi, annesi, banası, çocuğu ve, kaynanası, kayınbabası, torunu, kimlik ibraz etmek şartıyla kamu tarifesinden yararlanmaktadır.

Kamu personeli dışında kalanlarda SİVİL vatandaş tarifesiyle konaklayabilmektedir. 

Aşağıda paylaştığımız DSİ Genel Müdürlüğü telefon hattı ile ulaşıldığında kamu personeli harici kalınıp kalınmadığının teyitide alınabilmektedir.

DSİ Misafirhanesinde Kimler Kalabilir

DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES :  Mustafa Kemal Mahallesi Anadolu Bulvarı No:5/1 Çankaya/ANKARA
SANTRAL TELEFON: +90 312 454 54 54

2023 yılı Resmi Gazetede Yayımlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğde kamu misafirhaneleri konaklama fiyatları 25 TL, 29 TL, 32 TL ve 42 TL olarak sunulmaktadır.

3 Comments

Bu Konu Hakkında Yorum Yapmak İster Misi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir